Keresés ebben a blogban

2010. január 8., péntek

10. A páciens mentális, emocionális állapotának feltérképezése

1. fejezet: A páciens mentális, emocionális állapotának feltérképezése

Az egyén jelenkori tudati és emocionális szintjének meghatározás az egyik mérföldköve a kezelésnek. Erre akkor döbbentem rá, amikor különböző terapeutákkal beszéltem, akik bírnak egyfajta tudással, egyfajta terápia vonatkozásában, de ezek nem mindig kerülnek összehangolásra a beteg pillanatnyi állapotával. Így aztán egyfajta séma lesz ráerőltetve az adott problémára. Számukra mindegy, hogy a beteg tudati szintje van-e olyan állapotban, hogy az adott terápia sikeres legyen. Ezért néhány kezelés után a beteg lógó orral távozik, és attól függően, hogy milyen típusú rendelőből lép ki, már bővíti is a sarlatánokról kialakított negatívumok palettáját, illetve a sikertelen orvosok listáját.
Mindenkinél megvan a sikeresség/sikertelenség arány, hiszen ha mindenkihez ugyanazzal a sémával közelít a terapeuta, akkor nyílván lesz egy réteg, aki megfelelő tudati szinten van, és sikert tudnak elkönyvelni, de lesz egy másik réteg, akinél kudarcba fullad a dolog. 

Senki nem lehet azonban próféta a saját hazájába! Senki nem tud mindenkinek segíteni! Mindenkinek meg kell találnia a saját kompetenciáját, és tisztában kell lennie a saját határaival!
Ebben van igazság, de azt tudni kell, hogy ilyen szempontból a komini elmélet újabb láncszem a terápiák között, hiszen alkalmazásával mindig meg lehet találni azt a módszert, amivel legalább egy szintet lehet javítani a beteg állapotán. Lehet a teljesen materialista felfogásúból egy kicsit hívő embert csinálni, és lehet egy nyitott emberen úgy segíteni, hogy az neki is hatalmas élmény legyen. Tudatosítani lehet benne, hogy van megoldás!
Ennek az elméleti tudásnak a birtokában már csak az a nem kis feladat van vissza a terapeuta számára, hogy jól határozza meg az adott helyzetet. Azaz melyik az a terápia, amivel költséghatékonyan tudja felvázolni a helyzetet, és nem sokszori rápróbálkozásra mondja azt, hogy próbáljunk inkább mást.
Az én munkamódszerem úgy épül föl, hogy a betegek két úton kerülhetnek hozzám: az egyik az, hogy egy MLM elven történő értékesítési hálózat áll mögöttem. Ezen csoport számára én egy állapotfelmérést végző természetgyógyász vagyok, aki letette a voksát ezen termékcsalád mellett. Az elmúlt években ezen termékek vonatkozásában az egyik legnagyobb tapasztalattal és tudással rendelkező szakértővé fejlődtem, ami szerintem azért nagy dolgok, mert összesen négyen-öten vagyunk így az országban. Ezek az emberek azt várják, hogy én fizikai szinten, egyfajta problémára, egyfajta allopatikus gondolkodáson keresztül, egy készítményt adjak nekik, ami majd elvezeti őket a megoldáshoz.

A másik filozófiával hozzám kerülő embertömeg a már nálam járó emberek ajánlásával jut el hozzám. Itt már jobb a helyzet, hiszen akivel eredményt tudtam elérni, azzal egyfajta fejlődésen már átmentünk, így néhány fontos lépésen túl vagyunk, így az ilyen „második generációsokkal” már lépéselőnyben vagyok, hiszen tudják, hogy egy spirituálisabb folyamat fog lezajlani kettőnk között. Ez is tekinthető egyfajta szűrőnek.

Visszatérve a módszerre, az első beszélgetésen egy svájci matematikus által felvázolt és prezentált számmisztikai elemzéssel kezdünk. Így kialakul egyfajta kommunikáció, és az általam diagnosztizált 3500 ember adott olyan rutint, hogy már ebből is el tudom dönteni, hogy majd a terápiás repertoárból mit fogok tudni alkalmazni az adott páciens esetében. Itt tehát annyit döntök el, hogy az adott ember a sorsa szerint, vagy ellene él-e. Ezt viszonylag jó színvonalon el lehet dönteni, és további érdekesség, hogy már ezen a szinten bekapcsolódik a Komini elmélet. Hiszen ez az elemzés az energetikai rendszereken keresztül nagyon jól mutatja, hogy hol jelentkezik komoly energia hiány vagy energia többlet.
Az elemzés után következik az állapotfelmérésen belül a Voll-féle akupunktúrás rendszer egyik modulja, ami kimondottan az aura mérésére ad lehetőséget. Amikor legelőször a Komini elmélet segítségével (persze a természetgyógyász képzésen megemlítették a csakrákat és meridiánokat, de akkor még nem fogtam fel a jelentőségüket) szembesültem azzal a ténnyel, hogy mit is jelent az egyes csakrák energiahiánya, hirtelen minden összeállt. Korábbi információkkal nem tudtam mit kezdeni ezzel az eredménnyel. Így viszont megismerhettem egy új aspektust, ami alapján már könnyedén tudtam feltenni olyan kérdéseket, ami felgyorsította a bizalmi híd kiépülését, és nemcsak a Komini elmélet és az ember között, hanem az állapotfelmérő rendszer és a segítő, vagy terepeuta között is - hiszen még ma is rengetegen kételkednek ezen gépek tudásában, és az általuk mutatott értékek valódiságában.


De honnan is jönnek a kérdések? Fejlődésem során egyre több olyan kérdést tettem fel, ami valójában nem az én logikámból következett. Azt hiszem ekkor kezdődött el a finomabb rendszerekkel való kommunikációm. Kezdetben sem gondolkodtam sokat a miérteken (féltem, hogy ki fogok esni a szerepemből), csak elkezdtem élvezni, ahogy maguktól jöttek a kérdések. De a visszaigazolás hamar jött, hiszen ha ostoba kérdéseket teszek fel, amire vállrángatással válaszolnak, akkor biztos valami baj van – de nem így volt. Egyre inkább azt vettem észre, hogy a kérdések és a jelen állapot között határozott összefüggések vannak. A páciens legelső megdöbbenéséből tudtam azt lemérni, hogy így még legmélyebb titkaikat (halállal kapcsolatos viszony, család, énkép, szexualitás, pénz és tevékenység) is megismerhetem. És rádöbbenthetem Őt is, hogy ezekkel az energiákkal bizony gond van. Könnyű belátni, hogy ha az első 10 percben kiépül a bizalom, akkor onnantól kezdve sokkal jobb minőségű kommunikáció jön létre, ami egy olyan együttműködéshez vezet, ami jelentősen lerövidíti, és hatékonyabbá teszi a terápiát.
Következő lépés egy Voll-féle akupunktúrás rendszer segítségével történő, különböző szervrendszereket reprezentáló meridiánok energetikai felmérése.
Itt fontos megjegyezni, hogy ezen rendszerek nem a betegségeket mutatják ki, hanem az energetikai rendszer állapotának alul illetve túl működését jelzik.
Ez a felfogás is analóg a Komini elmélettel, hiszen mindig energiáról, annak alul illetve túl működéséről beszélünk. Illetve az egészség állapotáról, a belső harmóniáról, a belső komfort érzetről. És a páciens szempontjából mi a cél? Na, ez számomra nagy talány! Sok esetben a betegség a megoldás és Mi segítők, ha nem tudunk felül emelkedni ezen a tapasztaláson, saját sorsunkat rontjuk, a lelkiismeretünkön keresztül.
Csak a segítség nem elég, a TUDATFORMÁLÁS a legfontosabb. De ehhez a páciens totális alkalmazkodási képessége kell. Lehetőleg tapasztalásokon keresztül, hiteles emberek segítségével. Ezért nem elég csak beszélni bizonyos dolgokról, meg is kell ezeket tapasztalni, hogy belülről jövő érzéseket lehessen közvetíteni.
Tulajdonképpen ez az a különbség a hagyományos oktatás és a Légzés Intézet oktatási metódusa között, ami használhatóvá, és hitelessé teszi az ott tapasztaltakat.

A felmérés adatai már a fizikai szintet tükrözik, és a dolgozatnak nem témája ezen szint tárgyalása, de azt szeretném megjegyezni, hogy innentől kezdve már csak a betegnek fontos, hogy végigvigyük a mérést, mert az teszi kézzelfoghatóvá az állapotot, a jegyzőkönyvben szereplő rajzokkal és táblázatokkal. Ez bizonyítja számára leginkább a mérés hatékonyságát, hiszen korábban az orvosok hetekig csak addig jutottak, hogy van egyfajta tünetsor, diszkomfort érzés - így nyilván bizonytalanságot szülhet az, hogy én egy órán belül megfejtem a „talányt”.
Még akkor is igaz ez, ha az elmúlt években felütötte a fejét a Hammeri-elmélet, amely végre már egyfajta kapcsolatot teremt az orvosok és a természetgyógyászok között. Az elmélet szerint diagnosztizálható és bebizonyítható összefüggés van a lelki háttér és a betegségek között. De addig, amíg olyan emberek végzik ezt a folyamatot, akik nem ismerik a Komini elméletet, zsákutcába fognak jutni.
Az első lépés a beteggel való beszélgetés után – és tudatosan hagytam ezt a végére - egy non-invazív vérképelemző rendszerrel készített vérkép, amellyel azt próbálom bebizonyítani, hogy részünkről (értsd: természetgyógyászok) van egyfajta szándék az orvosokhoz való közelítésre. Tehát hajlandóak vagyunk azokat az objektív, fizikai szinteket figyelembe venni, amelyek a már kialakult, manifesztálódott betegségekből eredően, a vérkép eredményeket is megváltoztatják. Tehát itt arra törekszem, hogy figyelembe vegyem azt a fajta kiindulópontot, hogy a betegek nagy részének mi az első gondolata, mi az első biztos pontja az életében a gyógyulással kapcsolatban, mikortól hiszi el, hogy vele objektív eredmény alapján is foglalkoznak. Nagyon szeretik az emberek, hogy kapnak egyfajta objektív, vérvétellel sem járó képet önmagukról, amely 117 elemnek az adatait tartalmazza. Ez alapján a normál orvosi nomenklatúrába tartozó elemzés történik, és tulajdonképpen itt már azok a fogalmak szerepelnek, amitől ő nem ijed meg, amivel meg tud győződni arról, hogy a terapeuta tisztában van azzal, hogy vannak vérelemek torzulásával járó betegségek. Az most mellékes, hogy a terápia eredményessége a beteg emocionális beállítódásától is függ.
Az első híd tehát a Komini-elmélet érzékeltetésére a beteg felé, a véranalízis során nyert adatsor (a teljesség igénye nélkül). A gép az alábbi listát nyomtatja ki:

 
*****************************INTER-KEP-SIKER- PROGRAM******************************************
*************Készülék a vérkép, a metabolizmus és vérkeringés biokémiai**********************
****************szabályozó paramétereinek nem inváziós diagnosztizálására**********************
**************************************************************************************************************
2007.05.15. 13:29:49 Minta Klári 5 nem: w
______________________________________________
Életkora: 50 testsúlya:54 légzési gyakorisága:16 pulzusa:65 736
______________________________________________
34,700 35,070
34,628 177,346
36,558 36,390
______________________________________________
Előzetes diagnózis:St=150^StTab=90
Vérkép:
1. Hemoglobin (Hb)gr/l: 121,69
2. Eritrocita mm kob: 4,28
3. Limfocita %: 11,41
4. Leukocita: 7,02
5. H.szeg.-mag %: 79,35
6. Vérsüllyedés mm/óra: 8,83
7. Eosinophilek %: 5,03
8. Monocyttak %: 2,20
9. H. pálcika-mag %: 2,02

2-es csakra problémája:
stabilitás, szilárdság (csontsűrűség) megléte vagy annak elvesztése; az élethez való viszony beszűkülése
______________________________________________



Elektrolitikus csere:
10. Ca koncentráció (norma 2,02...2,2): 2,34 mmol/l
11. Mg koncentráció (norma 0,85...0,95): 0,966 mmol/l
12. K koncentráció (norma 4,14...4,56): 4,211 mmol/l
13. Na koncentráció (norma137...147): 142,7 mmol/l
______________________________________________




1-es csakra problémája:
az élethez való viszony; az életerő és a saját védelmi rendszer gyengülése
Alvadási rendszer:
14. A véralvadás kezdete: 2`36``min.sec.
15. A véralvadás vége: 3`32``min.sec.
16. Trombocita: 318,3 ezer
17. Hematokrit (norma 39.45): 38,3%
______________________________________________

3-as csakra problémája: szeretetlenség; „a vitákban azért maradok alul, mert nem szeretnek, nem pedig azért ,mert nincs igazam”; „nem vagyok fontos sem a családomnak, sem pedig a társadalomnak”
Fermentáló rendszer:
18. AST (norma 0,1...0,45): 0,080 mmol/l
19. ALT (norma 0,1...0,68): 0,149 mmol/l
20. AST (norma 8,40): 3,9 Ĺ/l
21. ALT (norma 5,30): 8,4 Ĺ/l
22. ALT/AST: 1,873

3-as csakra problémája: túl sok harag a pénz és tevékenység területén; megbántottság
23. Amilaz (norma12,32): 19,2 g/l/ora
24. Bilirubin (norma8.35..20,52): 12,1 mikromol/l
25. Direct bilirubin (norma 2,2...6,1): 2,2 mikromol/l
26. Indirect bilirubin: 10,0 mikromol/l
27. Osszfeherje (g/l): 8,9
______________________________________________
Oxigénszállítás és felhasználás:
28. Plazmasűrűség (norma1048...1055): 1051
29. A vér körforgásában lévő mennyiség
(norma 68..70 férfiaknál) (norma..65...69 nőknél): 68,3 ml/kg
30. A vérkeringés percnyi mennyisége: 4440,4 ml/perc
31. Oxigenatio gyorsasága (norma 260...280 ml/sec): 233,3

4-es csakra problémája:
a kritizálás, a társadalommal való kapcsolat, egyfajta félelem – „megfojt a légkör, nem kapok levegőt”
32. A gázcsere felszíne: 3767,0 m. nm.
33. A tüdők életbefogadó-képessége: 2117,6 ml.
34. Az oxigénszállítás (norma 900..1200 ml/perc): 969,0
35. O2 100 gr agyvelő szövetre (norma 3.12): 2,9
36. Az artériás vér telítettsége O2-vel (norma 95 %.. 98 %): 98,0 %
37. Szívkilövellés (norma 60..80 ml): 67,3
38. O2 mennyiség/kg: 4,7 ml/perc/kg
39. Tüdő levegő áramoltatása (norma 4..10 ml/ perc): 6,5
40. O2 ml/perc szükséglet (norma200..250): 186,4 ml/perc
41. A myocard O2 szükséglete (norma 7..10 ml/perc) 9,0 ml/perc
42. Vérkeringési hiány: 44,4
43. A tüdők élet befogadó-képessége az expiratio fázisában: 1173,30
44. Maximális levegőáramlás (norma férfiaknál 74...116 l/perc): 64,5
45. Tiffno teszt (norma férfiaknál 84..110, nőknél 86...109 %): 81,2
______________________________________________



2-es csakra problémája:
vese, mint párkapcsolati szerv; nem kapja meg a másik nemtől igényelt energiát

46. Fibrinogén (norma 2,0...3,5): 3,3
47. A creatinin koncentráció normája (norma 55...123): 124,4 mikromol/l ®
48. Dophaminhidroláz (norma 31,5...32,5 hm/ml/perc): 28,8
49. Tejsav-koncentráció (norma 0,99..1,38 mmol/l): 1,0 mmol/l
50. Húgyanyag koncentráció (norma 2,5...8,3): 6,1 mmol/l
51. Glükóz koncentráció (norma 4..6): 4,3 mmol/l
52. Trigliceridek (norma 0,55..1,85): 1,3 mmol/l

6-os csakra problémája:
az örök „agyalgó” önpusztító állapota
A 3-as csakrával kapcsolatban: „nem tudom megemészteni a helyzetet”
______________________________________________
53. Koleszterin (norma 4,2..8,9[Fredrickson et al., 1967]): 5,2 mmol/l
54. B-lipoproteidek: 39,7 mmol/l
55. B-lipoproteidek (norma 3..6): 3,22 gr/l
56. Alacsony sűrűségű lipoproteidek (norma 2,35...2,43 mmol/l): 2,44
57. Nagyon alacsony sűrűségű lipoproteidek (norma0,20...0,22 mmol/l): 0,39
58. Magas sűrűségű lipoproteidek (norma1,41...1,45 mmol/l): 0,85
______________________________________________
A CO2 szén-dioxid gáz szállítása és szükséglete:
59. A CO2 kivalasa (norma 119..182,4 ml/perc): 320,7
60. A arterias ver osszesitett CO2 tartalma (norma 51..53):44,8 %
61. A venas ver CO2 tartalma (norma 39..45): 55,2 hg mm
62. A CO2 termeles gyorsasaga (norma 150 ..340): 193,6 ml/perc
______________________________________________
A belső szervek véráramlása %-os arányban az általános véráramláshoz viszonyítva:
63. Veraramlas a myocardiumban (norma 4,67 %): 4,5 % -a véráramlásnak
64. A csontvaz-izomzat veraramlasa (norma 15,75%): 14,2 % -a véráramlásnak
65. Az agyvelo veraramlasa (norma 13,86 %): 15,9 % -a véráramlásnak
66. A majkapu veraramlasa (norma 27,78 %): 24,1 % -a véráramlásnak
67. A vese veraramlasa (norma 23,34 %): 21,3 % -a véráramlásnak
68. A bor veraramlasa (norma 8,55 %): 9,0 % -a véráramlásnak
69. Az egyeb szervek veraramlasa (norma 6,23 %): 7,5 % -a véráramlásnak
A belső szervek véráramlása ml/perc:
70. Veraramlas a myocardiumban (norma 250..290 ml/perc): 259,8
71. A csontvaz-izomzat veraramlasa (norma 930..990 ml/perc): 779,7
72. Az agyvelo veraramlasa (norma 750..800 ml/perc): 730,0
73. A maj veraramlasa (norma 1690..1740 ml/perc): 1326,4
74. A vese veraramlasa (norma 1430..1490 ml/perc): 1168,5
75. A bor veraramlasa (norma 500..535 ml/perc): 498,3
76. Az egyeb szervek veraramlasa (norma 375..390 ml/perc): 410,5
______________________________________________
77. Acetiholin (norma 81,1..92,1): 83,6 mkgr/ml
78. Az eritrocitak acetilholinesyzteraz: 264,9 mkmol/l
______________________________________________
A kardio-mechanika időleges intervallumai:
79. PQ intervallum: 0,146 sec
80. QT intervallum: 0,418 sec
81. QRS intervallum: 0,095 sec
82. A bal szívkamra myocardiumának összehúzódása (norma 60%...85%): 54,8 %
83. Szisztolikus artériás nyomás: 84,0 hg mm
84. Diasztolikus artériás nyomás: 78,6 hg mm
85. A kis kör vérkeringésének ellenállása (norma 140..150): 146,8 din/cm*sec
86. A harmadik agykamra szélessége (norma 4..6 mm) 6,1
87. A hátgerinc-velő folyadékának nyomása (norma 90..140 viz mm): 125,3
88. Központi vénás nyomás (norma 70..150 viz mm): 79,3
89. A nagy kor verkeringesi ideje (norma 16,0..23,0): 25,4 sec
90. A kis kor verkeringesi ideje (norma 4,0..5,5): 5,8 sec
91. A CO2 elnyelési hullámának spektrális hossza a vérben (norma 4,165..4335): 4,758 mkrm
92. A nitrogén-oxid N2O elnyelési hullámának spektrális hossza a vérben (norma 3,7828..3,9372): 3,556 mkrm
93. A gyomornedv H2 koncentrációja (norma 1,2.. 1,7): 1,6
94. PH (norma 7,36..7,45): 7,40
95. SH (norma 7,32 .. 7,40): 6,56
96. Szívműködés Dzs (norma 0,692...0,788): 0,77
97. Glutaminsav (norma 0,0045..0,0055 mkromol/l(Nagy Orvosi Lexikon,1.k, 1976): 0,0047
98. Thyrosinsav (norma 1,4...1,8 mgr% (Zbarszkij B.I. és mások, 1972): 1,32*
99. Az izomzat creatinin-kinézise (norma: 473...483 mkrmol/perc/kg): 404,75
100. A szív creatininkinézise (norma:35,1...38,1 mkrmol/perc/kg): 36,92
101. Glykogén (norma: felnőtt 11,7...20,6, gyermek 7,5...11,7 mgr%): 14,64
102. Az élet biztosításához elhasznált kapacitás (norma:1,23..4,3 kkal/kg/perc): 3,97
103. Az oxigénszükséglet munkaszintje (norma 45..60%): 69,70
* 5-ös és 6-os csakra problémája: félelem a jövőtől, bizonytalanság a saját képességeimben, önsajnálat, bizalmatlanság
104. Egyszeri terhelés ideje (norma 3..10 perc): 8,28
105. Légzési koefficiens (norma 0,8...0,9): 1,04
107. Agyi vérellátás 100 gr szövetre (norma 50..55 ml/100gr): 51,80
108. Testosteron a vizeletben (norma férfiaknál 6,93...17,34; nőknél 2,77..10,4 mkrmol/nap): 7,10
109. Általános ösztrogének a vizeletben
(norma a férfiaknál 17,95..64,62; nőknél 78,98..376,95 nmol/nap): 112,99
110. Extracellularis (norma:21-23%): 20,89
111. Intracellularis (norma:39-42%): 41,33
112. Általános víz (norma:53-60%): 54,41
113. Véráramlás 1 gramm pajzsmirigyre (norma:4ml): 3,88
114. Véráramlás 1 gramm agyszövetre (norma:2.9-3.2ml): 2,98
115. Oxigén szövetkivonási mutató (norma: felnőttnél 0.296-0.336; gyermeknél 0.26-0.34): 0,307
116. Basal pressure of sphincter - Oddy (norma:39-41): 38,6
117. The index of protrombin (norma:75-90%): 79,7%

A gép automatikus javaslata segíti a terapeuta fizikai szinten történő eligazodását
______________________________________________



The spectral wave-length of N2O absorption is changed: 3,556 mkm.
Ki kell zárni a vese kóros elváltozását (krónikus nephritis, krónikus nephritis glomerulosa).
A kis vérkör hypertenesiaja.
Az agy harmadik kamrájának szélessége = 6,1mm.
A Tiffno-index lecsökken (nőknél 86..109% a norma): 81,2 %-ig




Ha valaki eleve úgy jön a rendelőbe, mint reflexológiai szolgáltatást igénybe vevő ember, - tehát csak egy talpmasszázsra érkezik – akkor ez a harmadik indikációs lehetősége, hogy elkezdjük a folyamatot. Ez már reflexológia állapotfelmérés, ami ugyanolyan hatékony, mint a többi, de az egy másikfajta felfogáson alapul. Nálam az bocsánatos bűn, hogy a gépekhez való kapcsolatomat nem szakítottam meg – így nálam inkább az előbb említett eljárás élvez prioritást. De be kell valljam, hogy az utóbbi időben egyre több emberrel tudok dolgozni a reflexológián keresztül is.
A többlépcsős felmérés után kezdődik aztán az a fajta terápiás rendszer, melynek szerves része a Komini elmélet.

...


.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése